Zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnychŻaden maturzysta nie spodziewał się, że skończy swoją dwunastoletnią edukację w domu, oglądając transmisję na żywo. Brakowało strojów galowych, wspólnej mszy świętej, oficjalnego odebrania świadectw. Równocześnie wszystko było tak, jak powinno być. Tradycyjnie Pan Dyrektor zagrał na harmonijce, tradycyjnie odbyło się powieszenie tableau i tradycyjnie uczniowie klas III skończył szkołę.

Nawet nauczyciele znaleźli sposób, aby podsumować ostatnie lata. Pan profesor Łukasz Chojnowski napisał wiersz, a reszta grona pedagogicznego przeczytała po fragmencie. Tak powstał filmik, który poruszył serca każdego absolwenta. Nam również udało się podziękować. III A napisała życzenia, w których nie ukrywała, że liceum było trudnym, ale owocnym doświadczeniem. III B nagrała filmik, w którym zawarła opis każdego ucznia w swojej klasie i każdego nauczyciela. III C po prostu powiedziała, jak bardzo jest wszystkim wdzięczna. Każdy z nas podziękował w inny, lecz równie piękny sposób, chociaż żaden z nich nie oddał w pełni naszych uczuć.
Na zakończeniu roku były łzy śmiechu i wzruszenia, były słowa wdzięczności, było pożegnanie. Było wszystko, abyśmy mogli godnie stać się absolwentami Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. Romana Archutowskiego. Jeszcze raz dziękujemy.Tekst: Julia Szeląg