Zakończenie roku szkolnego 2019/2020W piątek 26 czerwca 2020 r. uczniowie klas pierwszych i drugich zakończyli rok szkolny 2019/2020. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było nietypowe, bowiem od 25 marca nauczanie odbywało się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W związku z epidemią koronawirusa nie mogliśmy spotkać się całą społecznością szkolną, dlatego też zakończenie zostało podzielone na trzy części, z czego dwie pierwsze były online.


Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęliśmy późnym popołudniem w czwartek 25 czerwca. Wówczas to w kościele na warszawskich Bielanach odbyła się Msza św. w intencji uczniów, ich rodziców oraz pracowników Liceum Archutowskiego. Wszyscy chętni mogli w niej uczestniczyć za pośrednictwem transmisji online. Po Mszy św. rozpoczęła się część oficjalna w szkole. Wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali wcześniej od dyrekcji link do spotkania online. Po zaśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor szkoły p. Tomasz Kowalczyk. Swoje przemówienie oparł o wiersz Adama Ziemianina „List do Ogrodowej”. Następnie wychowawcy klas przedstawili uczniów z najwyższymi wynikami.


Ostatni dzień roku szkolnego to także czas podziękowań, ale także pożegnań. Dyrektor w ramach podziękowań za zaangażowanie w pracę dydaktyczną i wychowawczą wręczył wybranym nauczycielom nagrody. Na koniec nastąpiło pożegnanie z nauczycielami, którzy kończą pracę. Czwartkowe uroczystości zakończyło wspólne zaśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.


Ostatnia część zakończenia roku szkolnego miała miejsce w budynku szkoły w piątek 26 czerwca 2020 r. Uczniowie kolejnych klas przy zachowaniu procedur bezpieczeństwa mogli spotkać się ze swoimi wychowawcami o wyznaczonych godzinach i odebrać świadectwa promocyjne oraz nagrody. Po krótkich spotkaniach nadszedł czas wakacji. Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.