Integracja klasy 1a14 września 2020 roku był słoneczny i upalny. Wybraliśmy się razem z naszym polonistą Panem Łukaszem Chojnowski oraz wychowawczynią Panią Sylwią Kulawczuk do Ogrodu Polskiej Akademii Nauk w Powsinie.

Żeby znaleźć się wśród kwiatów i innych roślin, musieliśmy przejść spacerowym tempem po Lasku Kabackim. Kolejnym przystankiem była plenerowa siłownia oraz pomnik przyrody, drzewo Hetman. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy dalej w drogę, w między czasie robiąc zdjęcia klasowe. Gabriela i Wiktoria świetnie spisały się w roli fotografów. Zbliżając się wielkimi krokami, niczym matura z polskiego, do ogrodu, uznaliśmy, że zatańczymy „belgijkę” na parkiecie muszli akustycznej.


W ogrodzie PAN zobaczyliśmy wiele imponujących kwiatostanów i zagajników. Pani przewodnik pokazała nam również pomieszczenie nazwane przez naszą klasę “sauną z egzotycznymi roślinami”. Trzeba przyznać, że brakowało tlenu, ale myślę, że było warto.


Kolejny dzień obfitował w gry i zabawy integracyjne w okolicy szkoły. Tutaj wspierali nas także Pan Damian Czepiel i Pan Gabriel Oprządek. Dzięki takim dniom spędzonym w plenerze, będzie nam się lepiej współpracować w szkole.


Tekst: Tymoteusz Leszczyński