Lekcja historii w Cytadeli Warszawskiej

29 stycznia 2010 r. klasa I A zorganizowała wyjście do Cytadeli Warszawskiej – nie mogąc wytrzymać w ławkach atmosfery zbliżających się ferii, uczniowie postanowili porwać swego wychowawcę do Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej i tam skosztować gorzkiego korzenia nauki.
Wspólne wyjście miało na celu zacieśnienie więzów między wychowawcą i uczniami (jak to zwykle bywa!), ale przede wszystkim przypomnienie takich kart historii jak Powstanie Listopadowe czy martyrologia Polaków zesłanych  na Syberię oraz takich nazwisk jak R.Traugutt, ks.P.Ściegienny czy R.Dmowski.

Oprócz Bramy Straceń, symbolicznego cmentarza straconych na stokach Cytadeli Warszawskiej, cel w X Pawilonie, sali Komisji Śledczej i innych eksponatów muzeum duże wrażenie wywarła na uczestnikach wycieczki wystawa „Sybiracy 1940 – 1956” (współtworzona przez panią Annę Radomską) , która upamiętnia losy Polaków represjonowanych na Wschodzie między innymi dzięki kolekcji prac malarza-Sybiraka Aleksandra Sochaczewskiego.
Dla wytrwałych dzień zakończył się wspólnym posiłkiem – jak na prawdziwą rodzinę przystało!