Wigilia szkolnaTen rok zmienił wiele aspektów naszego życia. Inaczej też wyglądało nasze szkolne spotkanie wigilijne. Rozpoczęliśmy je tradycyjną Mszą św., ale nie byliśmy na niej fizycznie. Ksiądz Marcin odprawił ją w naszym kościele, a my, dzięki uprzejmości proboszcza Wojciecha Drozdowicza, mogliśmy w niej uczestniczyć, wykorzystując transmisję online. Podczas kazania padły bardzo ważne słowa dotyczące duchowości spotkania oraz tego, że podstawą naszej wiary jest właśnie spotkanie z drugim człowiekiem.

Tak wielka wartość bycia z drugim sprawia, że powinniśmy doceniać możliwości wszelakich spotkań. W dalszej części, już w ramach wewnętrznego streamu, wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii, panowie dyrektorzy złożyli nam życzenia oraz obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy życzeń przygotowanych przez klasy, samorząd czy szkolne koło wolontariatu. Mimo wielkiej wartości słów, które padły, najbardziej emocjonalnym momentem było zestawienie przez dyrektorów zdjęć z zeszłego roku: zapełnionych korytarzy, nakrytych stołów i mnóstwa uśmiechniętych ludzi z tegorocznymi zdjęciami pustej szkoły...


Po części wspólnej klasy wirtualnie spotkały się ze swoimi wychowawcami i tak zakończyliśmy rok 2020 w naszej szkole. Teraz trzeba wyczekiwać pierwszej gwiazdki i mieć nadzieję, że 2021 będzie odrobinę dla nas łaskawszy.