10. edycja Pikniku św. Franciszka i Lasu Bielańskiego

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego - rodzinny piknik ekologiczny odbędzie się w niedzielę 3.10.2021 na terenie przed Kościołem Pokamedulskim przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Będzie to już 10. edycja tej imprezy! Zapraszają: Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Parafia p.w. bł. E. Detkensa oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany. Jak co roku będziemy świętować na łonie przyrody, zdobywając wiedzę o niej i ucząc się jak ją szanować. Tradycyjnie wraz z naszymi partnerami przygotowaliśmy wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci.

ATRAKCJE: stoisko przyrodniczo-edukacyjne Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej zawierające : kreatywne warsztaty rodzinne; plenerowe eksperymenty; (BIO) różnorodne gry; autorską posterową wystawę edukacyjną: Bioróżnorodność; stoisko przyrodniczo-edukacyjne Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie zawierające:  konkursy i zabawy edukacyjne, które pozwolą zgłębić tajemnice mazowieckich rezerwatów przyrody, grę memory, warsztaty plastyczne, krzyżówki, quiz wiedzy przyrodniczej; stoisko Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska; "Leśna modelarnia"; Ogrody "Leśnej Drogi"; żywe zwierzęta: alpaki i kucyki; dmuchana zjeżdżalnia; animatorzy gier i zabaw muzyczno-ruchowych; przejazdy bryczką po ul. Dewajtis; akcja Sprzątania Świata: sprzątamy ścieżki Lasu Bielańskiego!; oraz wiele innych atrakcji.

PROGRAM:

11:00 - Uroczysta Msza Święta, homilię wygłosi dk. Bogdan Sadowski
ok. 12:00 - Uroczyste otwarcie rampy ze zwierzętami i figurkami wykonanymi przez Józefa Wilkonia + mini warsztaty dla dzieci z artystą
ok. 12:15 - Koncert na scenie plenerowej: Kapela Fedaków
ok. 13:30 - Przedstawienie "Zagubiona Owieczka" z cyklu Niedzielne Bajeczki w wykonaniu Teatru Eden
ok. 14:00 - Wernisaż wystawy QUADRIENNALE BETESDA w Podziemiach Kamedulskich
ok. 14:15 - Skecz + brazylijskie granie w wykonaniu Wspólnoty Shalom

KIERMASZ
Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła. Swoje produkty wystawią rękodzielnicy z całej Polski.

wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/282305990073149

oficjalna strona wydarzenia: https://dobremiejsce.org/10-dzien-sw-franciszka-i-lasu-bielanskiego/