Spotkania Akademii Rodzica w roku szkolnym 2021/2022W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie proponujemy następujący sposób organizacji zajęć w ramach Akademii Rodzica:
1.  Obowiązują zapisy na zajęcia stacjonarne na terenie szkoły oraz zajęcia realizowane w trybie online. Liczebność grupy ograniczona zostanie do 20 osób.
2.  Część Programu będzie realizowana w trybie pracy zdalnej na drodze wysyłania materiałów.
3.  Podczas zajęć Akademii Rodzica będą obowiązywać wytyczne sanitarne np. dezynfekcja rąk, noszenie maseczek przed zajęciem miejsca w sali, oświadczenie o stanie zdrowia.


alt

 
Dyżury specjalistówPsycholog szkolny, p. Sylwia Kulawczuk oraz pedagog, p. Sylwia Diłanian serdecznie zapraszają wszystkich rodziców do współpracy. Oferują wsparcie w postaci comiesięcznych warsztatów realizowanych w ramach Akademii Rodzica oraz rozmów, konsultacji i porad. Specjaliści dostępni są w szkole każdego dnia, prowadzą jednak różne lekcje i spotkania z uczniami. Dlatego wskazane jest wcześniejsze umówienie się na spotkanie za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub telefonu.


- p. Sylwia Diłanian - pedagog szkolny - 506-579-177


- p. Sylwia Kulawczuk - psycholog szkolny -517-951-926Doradca zawodowy, p. Paweł Cichocki, pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek - 13.00 - 15.40

wtorek - 14.05 - 15.40

środa -  14.55 - 15.40


 
Prymasowska Fundacja im. kard. A. HlondaPRYMASOWSKA FUNDACJA IM. KARD. AUGUSTA HLONDA
ul. Dewajtis 3, 01-815 Warszawa,
nr KRS 0000106916
rachunek bankowy: Bank PKO BP nr 66 1020 1185 0000 4002 0250 7796

tytuł wpłat: na cele statutowePrymasowska Fundacja im. Kardynała Augusta Hlonda została powołana przez śp.  Jego Eminencję Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski w 1998 r. Celem Fundacji jest m.in. wspieranie edukacji katolickiej dzieci i młodzieży. Ten cel jest realizowany m.in. poprzez finansowanie działalności powołanego przez JE Ks. Prymasa liceum ogólnokształcącego im. bł. ks. Romana Archutowskiego.


Od września 2016 roku Liceum „Archutowskiego” zostało przekształcone z niepublicznej w publiczną szkołę po to, aby umożliwić szerszemu gronu młodzieży pochodzącej z katolickich rodzin naukę w placówce o takim właśnie charakterze. Jest to pierwsze i jedyne katolickie liceum w Warszawie i okolicach, które nie wymaga opłat w postaci czesnego. Organem prowadzącym szkołę pozostaje Centrum Edukacyjne Archidiecezji Warszawskiej, które zostało powołane przez JE Kazimierza Kardynała Nycza. Oznacza to, że wprawdzie miasto przekazuje dotację na każdego ucznia (podobnie jak w przypadku innych szkół), ale utrzymanie budynku, remonty, dodatkowe zajęcia ponadprogramowe muszą być pokryte z innych, własnych  środków (nie są finansowane tak jak w przypadku innych placówek z budżetu miasta).


W związku z tym zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie nas kwotą ok. 200 zł miesięcznie w postaci darowizn na konto Fundacji im. Kardynała Augusta Hlonda z tytułem wpłaty: na cele statutowe.


Za każdą pomoc, która umożliwiłaby nie tylko bieżące utrzymanie placówki, ale także jej rozwój, na czym nam bardzo zależy, z serca Państwu dziękujemy.